Tuz Lambası Faydaları


Yayın Tarihi: 27.03.2017 15:32 Güncellenme Tarihi: 06.12.2017 13:05
Haberler
Tuz Lambası Faydaları

   Tuz Lamba Faydaları

- Prof. Dr. Halilova: - "Araştırmamız sonunda Çankırı kaya tuzunun en sağlıklı, en temiz tuz olduğunu gördük" - "Himalaya tuzu oldukça meşhur ama yaptığımız araştırmada Himalaya tuzunda demirin fazla olduğunu gördük" Burada Çankırıya has tuz hemen hemen her karış toprağında sınırları içerisinde ve taşmış bir vaziyette olarak bulunan en doğal tuzlardan biridir.

Halilova, yaptığı açıklamada, kaya tuzunun insan ve hayvan sağlığı için faydalı olduğunu söyledi. Tuz mağaralarının insan sağlığı üzerindeki etkisinin ilk kez İkinci Dünya Savaşı yıllarında Almanya 'da fark edildiğini vurgulayan Halilova, "Almanya'da İkinci Dünya Savaşı yıllarında insanlar mağaraları kullanıyor. Tuz mağaralarında bir süre kalan insanların astım, bronşit gibi hastalıklarının büyük oranda düzeldiği gözleniyor. Daha sonra yapılan araştırmalarda tuzun iyi geldiği görülüyor" şeklinde konuştu.

Tuz'un Faydaları

Ünlü doktor ve professörlerinde araştırmalarını yaptığı ülkemiz sınırları içerisindeki tuz ürünlerini bilhassa çankırı tuzu , tuz mağaraları araştırmalara göre daha etkili ve sağlıklı olduğu ortaya çıkmıştır.Himalaya tuzunda demir oranının fazla olduğuna işaret eden Halilova, "Son dönemde Himalaya tuzu oldukça meşhur ama yaptığımız araştırmada Himalaya tuzunda demirin fazla olduğunu gördük.Burada vurgulanan meşhurlaşmış himalaya tuzunun etkisinden çok zararının olacağı açıklanmıştır. Bütün elementlerin azı da fazlası da zarar. Çankırı tuzunda demir ve elementler normal yani ne az ne de fazla. Çankırı tuzu Himalaya tuzundan daha sağlıklı" ifadesini kullandı.

İşte bu çankırı kaya tuz'undan imal edilen tuz lambaları'da burada anlatılan tuz'un faydalarını bizlere açıklamış bulunmaktadır. Tuz Lambası Faydaları gece lambası olarak kullanıldığında vücuda oldukça faydası bulunmaktadır.

Tuz Lambası Faydaları 

Sağlıklı bir nefes için Yaren tuz lambaları

 

 

Tuz Lambalarının Faydaları

  • Tuz lambaları, negatif iyon yayarlar. Böylece, havanın nötrleşerek temizlenmesini sağlarlar. Tuz Lambası, "Negatif İyon" yayarak iç mekanlardaki hava kalitesini arttırır. Doğal bir negatif iyon jeneratörü olan bu lambalar gerçek anlamda "Havanın Vitamini"dirler.


      Negatif İyonların Faydaları

  • Stres, fiziksel, ruhsal yorgunluk, uykusuzluk, ağrılara iyi gelir.
  • Nezle, migren, astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir, akciğerlerin kapasitesini yükseltir.
  • Canlılık, zindelik verir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. 
  • Bebek ya da çocukların yanında fiziksel, ruhsal gelişim için temiz hava sağlar.
  • İşte verimi ve konsantrasyonu arttırır. 


Yüksek enerji ve pozitif bir ruh hali için negatif iyon gereklidir. Sağlığa faydaları nedeniyle birçok ülkede negatif iyon yayan cihazlar kullanılmaktadır. Bunların çoğu insan yapımı makinelerdir. Tuz Lambaları bu cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı, bakımı kolay, göze ve ruha hitap eden, 100 doğal bir alternatiftir.

.
olarak tamamen kaya tuzu ürünleri kullanılmaktadır. Çankırı ilimiz sınırları içerisindeki tuz'un araştırmaları yapılmış ve dünyaca ünlü kişiler tarafından da onaylanmıştırTuz ürünleri kendi imalatımız olup, sağlık açısından herhangi bir başka etken oluşturacak madde kullanılmadna ustalarımız tarafından imal edilmektedir. Tuz Lambaları adresinden alacağınız Tuzlamba.com tamamen doğal olduğundan yaşadığınız ortamlarda bizler için en iyi havayı bize sağlayarak doğal bir nefes çekmemize neden olduğundan sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Tuz Lambaları 

 

 

  Siparis için Anasayfa kısmına tıklayarak sitemizin sol tarafında bulunan kategori kısmından size uygun ürünleri temin edebilirsiniz.